כתבות מעניינות

דף הבית >> כדאי לקרוא >> כתבות מעניינות
 
דף הבית >> כדאי לקרוא >> כתבות מעניינות


כתבות מעניינות

מחפשים עבודה? כך תתבלטו על פני שאר המועמדים

לפי נתוני לשכת התעסוקה, בשנת 2012 עמד מספר דורשי העבודה בישראל על כ-200 אלף אנשים מכל הגילאים ■ כיצד תתבלטו על פני כל שאר המועמדים האחרים? הנה כמה טיפים שכדאי לדעתעבודת אמהות משפיעה על התנהגות ילדים?
מתוך און לייף - און לייף קריירה

01.08.11 | שירה עומר

התלבטת אם לצאת לעבוד כשהילדים קטנים? מחקר חדש ומקיף מראה שלא רק שזה לא פוגע בילדים - אלא אף מועיל מבחינה, בריאותית, אישית וחברתית
 
מחקרים בעולם מראים כי השנים הראשונות בהתפתחות הילד הן המשפיעות ביותר על התנהלותו החברתית ועל המיומנויות החברתיות אותן  רוכש הפעוט. אך בעוד שעד כה הדעה הרווחת והמחקרים שתמכו בה טענו שהיעדרות ההורים בשל עבודתם פוגעת בילדים, מחקר חדש ומקיף חושף שלא רק שהדעה הזו חסרת בסיס - אלא שהאמת היא ככל הנראה הפוכה לה.
 
למאמר המלא

 
 
 
מחקר: לגברים קשה לשלב משפחה עם קריירה
מתוך אתר nana10

13.07.11 | לובה שמוקלר

מחקר שבחן את השינויים שהתרחשו ב-30 השנים האחרונות, גילה כי לגברים כיום חשוב להיות בעל ואבא מעורב, אך גם להביא משכורת גבוהה הביתב - והצורך לספק את שני הדברים במקביל לפעמים לא פשוט.
מחקר חדש מגלה כי דווקא גברים נוטים להרגיש מושפעים יותר מהלחצים היומיומיים הכוללים בין היתר את הקונפליקט בין העבודה והמשפחה.
 
למאמר המלא

 
 
מחקר: לנשים אכפת יותר ממקום העבודה
מתוך אתר nana10

28.06.11 | לובה שמוקלר

כך עולה ממחקר אמריקני חדש, וזאת למרות שהרוב משתכרות הרבה פחות מגברים
מחקר חדש קובע כי לא רק שקיים פער במשכורות בין גברים לנשים, אלא שלנשים, למרות ההבדל הזה עדיין אכפת יותר מעבודתן ביחס לגברים. 
למאמר המלא

 
 

הוועדה ה"לא ציבורית" לגיל הפרישה לנשים
מתוך דה מרקר
16.06.11 | זהבה גלאון


נשים הן עדיין סקטור מופלה לרעה - ולפיכך העלאת גיל הפרישה פוגעת בהן יותר 
בשנים האחרונות מתנהל במדינות מערביות רבות דיון סוער בהעלאת גיל הפרישה של נשים עובדות. בישראל, הנושא כמעט שאינו זוכה לחשיפה ציבורית, על אף שהוא נתון בימים אלה לשינויים דרמטיים, הנעשים בוועדה "ציבורית" שמינה האוצר, הרחק מעינו של הציבור. זאת, אף שמדובר בנושא בעל השלכות מרחיקות לכת על מאות אלפי נשים עובדות.
 
למאמר המלא

 
 

הכסף שלי
 מתוך ynet - כלכלה
15.06.11 | צבי לביא
      
 אושר בטרומית: גם הפנסיה תחולק שווה בגירושים
כל הנכסים שצובר אחד מבני הזוג בתקופת הנישואים נחשבים כנכס משותף של הזוג. כולם, פרט לזכויות הפנסיה ששייכות לעמית שצבר אותן. הצעת החוק מבקשת לשנות את המצב. "הגנה על נשים מוחלשות שכל חייהן היו תלויות בבני זוגן"
 
למאמר המלא
 


 
 אשה עובדת
 מתוך און לייף - און לייף קריירה
10.04.11 | נירה צימלס

קצת גמישות מצד מעסיקים בנוגע לשעות העבודה עשויה להביא לצמיחה כלכלית ומוראלית של העסק. למה כדאי להפסיק לדפוק שעון ולהתחיל לשחרר את החבל לעובדים?
למאמר המלא

 
 
 

מה גברים רוצים באמת? תהיות שיווקיות לכבוד יום האשה הבינלאומי
 מתוך אתר איגוד השיווק הישראלי
יום שלישי, 8 במרץ 2011  מאת: חמוטל שיבר

אם יש הישג מהשנים האחרונות שאנו, הנשים, יכולות להתגאות בו הוא שהצלחנו לגרום לגברים להבין שהם לא מבינים אותנו, ולמשווקים שהם חייבים להוציא סכומי כסף עצומים כדי לנסות לפענח את היצור העדין והמורכב שאנחנו. גברים, לעומת זאת, עדיין חשים שהאופן שבו הם מוצגים בפרסומות לא משקף את מי שהם במציאות. ספיישל גברי ליום האישה
למאמר המלא

 
 
 
מאבק נגד העלאת גיל הפרישה לנשים
ועדה תבחן: האם נשים ייאלצו לעבוד עד גיל 64?

 מתוך עיתון ידיעות אחרונות  
10.3.2011   מאת דוד רגב וגד ליאור

שר האוצר הקים ועדה לנושא העלאת גיל הפרישה לנשים. בארגוני הנשים טוענים: מסתמן רוב בוועדה להעלאת הגיל כפי שהאוצר מציע

למאמר המלא 

 

 
פערי הכנסה בין נשים לגברים - גם בעסקים הקטנים  
מתוך דמרקר  
08.3.2011   מאת עדיה פיטרמן 


ההכנסה החודשית של 60% מבעלות העסקים הקטנים - עד 6,000 ש', ואילו של 60% מבעלי העסקים 6-21 אלף ש'. 
למאמר המלא 

 


 

  

הנתונים המוסתרים  
מתוך nrg מעריב - חדשות - חברה - טור אורח
דורית אברמוביץ'| 9/8/2010 9:48


מידי שנה מפרסמת המדינה דוח שעוסק בפערי השכר בין גברים לנשים במגזר הציבורי. הדוח חושף אמת חלקית כי הוא לא כולל עובדות קבלן. 
למאמר המלא 

 


 
עובדים יותר, מרוויחים פחות, מתוסכלים לגמרי    
מתוך כלכליסט - בארץ
יונית נפתלי | 8/8/2010  


סקר חדש של הלמ"ס מצא שכמעט מחצית מהעובדים הישראלים מתוסכלים מכך שאינם מבלים די זמן עם המשפחה. אולי זה מפני שהם עובדים הרבה יותר מעמיתיהם במדינות המפותחות. באופן מפתיע השעות המושקעות בעבודה אינן משפרות את מצבה של ישראל במדד התחרותיות של הפורום הכלכלי העולמי. למאמר המלא

 
 

 
בעיניים מגדריות        
מתוך און לייף - און לייף קריירה
ד"ר יעל יצחקי - מנכלית עמותת נטע| 27/7/2010  


אנו מחלקים את העולם לאין ספור קטגוריות, אך הקטגוריה הבסיסית ביותר היא זו המבוססת על מין - גברים ונשים. כמעט לכל נושא ניתן להתייחס בעיניים מגדריות ובאופן שמכיל את שני המינים.

למאמר המלא 
חידוש: מאגר נשים לתפקידים בכירים    
מתוך ישראל היום
שלמה צזנה (צילום: דודי ועקנין) | 27/7/2010  


משרד ראש הממשלה הקים מאגר שמות של נשים המועסקות במשרדים או בחברות ממשלתיות וכן במגזר הפרטי. המטרה: לשלבן בעתיד במשרות בכירות במגזר הציבורי.

למאמר המלא
 


 ברחבי העולם עדיין מאמינים:        
גברים צריכים לקבל יחס מועדף במקומות עבודה     

מתוך דמרקר  

08.7.2010   מאת ויקטוריה שאנון  

מסקר שערך מכון המחקר פיו ב-22 מדינות עולה כי על אף שהרוב המוחלט של גברים ונשים תומכים בשוויון בין המינים, הרצון הטוב לא מתבטא בהכרח במציאות ■ הפער הגדול ביותר בין שאיפות למציאות - בצרפת ■ שוויון זכויות לנשים, האמנם?

למאמר המלא>>


 

 

איך נשים מנהלות באמת? תשכחו את כל מה שסיפרו לכם       
Themarker, נעמי דרום והילה ויסברג
פורסם: נענע10 - 08.03.10גבר מנהל הוא סמכותי, אשה מנהלת היא סתם ביצ'ית. גברים הם שקולים, נשים מנהלות על סמך תחושות בטן. נשים מנהלות מפעילות קשרים אישיים כדי להתקדם, ולא ממהרות לקדם נשים אחרות. לכבוד כנס "נשים ועסקים", הגיע הזמן לנפץ כמה מיתוסים על ניהול נשי, ולנסות להבין איך הם בכלל נבנו
למאמר המלא>>

  
   
נשים צריכות לנהל - זה פשוט רווחי יותר    
נעה גרטי
כלכליסט - 05.03.10 שלוב נשים במשרות בכירות אינו רק מטרה של התנועה הפמיניסטית, הוא גם אינטרס של חברות שרוצות לשפר את תוצאותיהן העסקיות. כך עולה ממחקר אמריקאי חדש שבדק 1,500 מהחברות הגדולות בארצות הברית.
למאמר המלא>>
  


 
מיום שישי: שיעור המע"מ יופחת ל-16%    

ynet פורסם: 30.12.09, 10:06

שר האוצר החליט להקדים את הפחתת המע"מ בשיעור של 0.5%, לנוכח מגמת השיפור בצמיחה ובהכנסות המדינה. באוצר סבורים כי הפחתה זו תסייע להגברת הצמיחה במשק ויחד עם הגידול הנוסף בקצבאות בשנת 2010 תגביר את כוח הקנייה של השכבות החלשות ולצמצום פערים. למאמר המלא>>

  רשתות חברתיות: כך הפסקתי לפחד ונהייתי חבר של כל העולם/  עידו הרטוגזון 
מתוך עכבר העיר 15.12.09

 
צמיחתן המטאורית של הרשתות החברתיות, שנהפכו לחלק מחיי היום-יום של מאות מיליונים ברחבי העולם, שינתה את התפישה של קשרים אנושיים והפכה את כולם למציצנים ברשות וגם ליוצרים. קווים לדמותה של אחת התופעות המכוננות של העשור החולף . למאמר המלא>>"תחתית שוק התעסוקה - שוק עבדים מודרני" / שלומית שרביט   
שלומית שרביט  17.11.08

אפליה בקבלה לעבודה, פערי שכר בין גברים לנשים, העסקה ללא חוזה, הלנת שכר, היעדר הפסקות סדירות, אי תשלום שעות נוספות, הטרדה מינית, יחס משפיל, מעקב אחרי עובדות ועוד, הן תופעות המאפיינות העסקה פוגענית. דו"ח מיוחד חושף היום את מצב העובדות בשוק תעסוקה מעורער. למאמר המלא 

 


תקנות חדשות בנושא עבודת נשים/ משרד התמ"ת
מאת משרד התמ"ת 18/08/08

תקנות עבודת נשים, שהתקין סגן רה"מ ושר התמ"ת, אלי ישי, באות להבטיח שמירה על זכויות בקופות גמל של עובדות הזכאיות לגמלה לשמירת הריון ושל עובדים ועובדות הזכאים לדמי לידה... למאמר המלא


 

הסוד, או: למה כדאי למנות נשים לתפקידי ניהול בהייטק/ מירי כוריאל 
 16.06.2008

אני אוהבת לקדם נשים לתפקידי ניהול, וזה ממש לא בגלל שאני עצמי אשה. דווקא התפקיד הניהולי גרם לי לגלות סוד: נשים הן נכס להייטק בכלל, ובתפקידים ניהוליים בפרט. את הסוד הזה הרבה מנהלים לא מכירים, ובכך מחמיצים 50% מהמועמדים המוצלחים למשרות ניהול. למאמר המלא

 
 


    This is What a Feminist Looks Like     
מתוך אתר youtube  22 מרץ 2008

What do America Ferrera, Larry David, and Amy Brenneman have in common? They're all proud to call themselves feminists.Celebrate Women's History Month with them and other feminists by watching the special This Is What A Feminist Looks Like video. 

לסרטון המלא 

 
        רישות והון חברתי    
מתוך אתר אסימון
דנה שגב | 01/7/2005במסגרת הכנס "מעבר לתקרת הזכוכית-כנס ת"א - יפו למנהלות", שהתקיים באוניברסיטת ת"א, בפקולטה לניהול, במסגרת ל.ה.ב., העבירה פרופסור אסיא פזי הרצאה מרתקת בנושא "רישות" והון חברתי". פרופ' פזי הסכימה להציג בפני קוראות האתר את תקציר ההרצאה שבאה לבחון את חשיבות הרישות החברתי בקידום יעדים אישיים.
למאמר המלא
 


     
© כל הזכויות שמורות לנטע - המרכז לפיתוח קריירה
לייבסיטי - בניית אתרים