העדפה לעבוד תחת מנהל או מנהלת - נטע - המרכז לפיתוח קריירה

נושא המחקר: העדפה לעבוד תחת מנהל או מנהלת
המחקר נערך על ידי נטע בשנת 2011

מבוא:
מעטים אדישים באמת למינו או מינה של המנהל/ת הישיר/ה שלהם/ן. העדפות מגדריות לגבי מנהלים, כפיפים וקולגות משפיעים בדרכים רבות על הפרט, על הארגון ועל ניהול העבודה.
• “יש לנו בביה”ס מנהלת וסגן מנהל וברור לי שעם המנהלת יותר מתחשק לי לדבר לא רק בגלל שהיא בעמדה בחירה יותר אלה בגלל היותה אישה, זה מקל על הדברים אין שום אי נעימות בשל פער המינים, לא צריך לדאוג ל”צניעות” והשיחה מתחילה במקום פשוט יותר וברור יותר.”
• “מנהל תמיד יותר מקצועי, פחות מושפע ממצבי רוח או הרגשה פיסית. מנהל הוא חד משמעי בהוראותיו.”
שאלת המחקר:
המחקר בוחן את ההעדפות של נשים וגברים לעבוד תחת מנהל או מנהלת. נבדקו ההעדפות והעמדות המגדריות של עובדים ועובדות על פי פרמטרים שונים כגון: תחום עיסוק, שכר, דרגת ניהול, ותק, סיפוק ממקום עבודה ועוד.
אוכלוסיית המחקר:
625 נבדקים אקדמאים, 52.5% נשים, 47.5% גברים. גיל ממוצע 35.5.

תוצאות עיקריות:
• 58% מהנבדקים ציינו כי מין המנהל אינו משנה להם.
• 16% מעדיפים לעבוד תחת מנהלת
• 26% מעדיפים לעבוד תחת מנהל

אין העדפה העדפת מנהל העדפת מנהלת
נשים 46% 33% 21%
גברים 70% 20% 10%
N= 300 138 82

 

• מהנתונים ניתן לראות פער ניכר בין הגברים לנשים באחוזי המנהלים. למרות שלשתי הקבוצות השכלה וגיל דומים, רק ל- 35% מהנשים יש כפיפים, לעומת 43% מהגברים.
• בנוסף, נתון מובהק מאד הינו מין המועסקים: גברים נוטים באופן ברור להעסיק תחתם גברים (58%), ואילו נשים אף הן באופן מובהק וברור יותר נוטות להעסיק נשים (65%).
• נתון בולט נוסף הוא מספר המועסקים: ל- 23% מהגברים אדם אחד או שניים תחתם, לעומת 38% מהנשים שתחתן יש רק עובד אחד או שניים.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצינו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינכם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנא צרו איתנו קשר.

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.