חיפוש עבודה פוסט קורונה - נטע - המרכז לפיתוח קריירה

חיפוש עבודה פוסט קורונה

מזהה את הריח באויר? האביב מביא איתו אופטימיות, התעוררות, חופי ים והשנה גם הליכה ברחוב בפנים גלויות ממסכות.

יוני, עליו מדברים כבר חודשים, עומד בפתח – לא ברור מתי יפסקו הטבות החל”ת ומתי יסתיימו דמי האבטלה ומאות אלפי דורשות ודורשי עבודה יצאו לצוד משרות. את לא רוצה להיטמע בהמון, לפספס הזדמנויות ולהיות “אחת מ-“. את רוצה להיות בקו הראשון של דורשות העבודה.

היאוש מובן אבל גם אם בלית ברירה, הצטרפת לתחרות ואת צריכה למצוא את הדרך לנצח בתחרות הזאת. הכי חשוב זה להגדיר מטרות, להבין למה הן חשובות לנו ולתכנן את הדרך להשיג אותן ולהגיע למקום הראשון.

מה המטרה שלך?

לכל אחת מטרה אחרת. את יכולה להחליט שמטרת העל היא להתקבל לעבודה איכותית על פי ההגדרות שלך, או שאחת המטרות שלך היא גובה השכר שיציעו לך; את יכולה להחליט שעבורך ניצחון יהיה להתקבל לעבודה ולא משנה מה. כל אחת והמטרות שלה.

מהו ה”למה” שלך?

סימנת מטרות? מצוין, עכשיו לצעד הבא – תמצאי את ה”למה” – מאיזו סיבה את שואפת למטרות שהגדרת לעצמך? מה יהיו הרווחים שלך אם תשיגי את המטרות האלו? זה עשוי להיות רווח כלכלי, זה עשוי להיות שקט, בטחון, יציבות, תנועה. כל אחת והסיבות שלה.

באיזה אופן?

השלב האחרון והמורכב ביותר הוא התכנון וההוצאה לפועל. איפה נמצאות המשרות שאת מחפשת? באיזה אופן מאתרים אותן? איך משיגים יתרון תחרותי מול שאר מחפשי העבודה בתחום שלך?

התחילי עם גוגל – “תגגלי” את המקצוע שלך, הוסיפי את המילה “דרושים” או “משרות” וזרמי לכל הכיוונים שגוגל מציע. הוא יכיר לך אתרי דרושים שאולי לא הכרת, ייקח אותך למנועי חיפוש ייעודיים למודעות דרושים (indeed למשל), ייקח אותך לקבוצות פייסבוק, יכיר לך פינות פחות מוכרות ברשת כמו פורומים מקצועיים בתחום העיסוק שלך. אחרי שתמצי את גוגל, עברי לרשתות חברתיות – לינקדאין, פייסבוק, אינסטגרם,  טוויטר. תראי מה יש להן להציע בתחום שלך. אחרי גוגל והרשתות, זכרי את רשימת הנטוורקינג, אליה תכניסי את כל מכרייך בהווה ובעבר. חפשי אותם בלינקדאין – קרובים ורחוקים. חדשי קשרים, ספרי לעולם מי את ומה את מחפשת. צייני ללא היסוס מהו הערך המוסף שאת מביאה לארגון, מהן החוזקות שלך, ספרי את הסיפור שלך בדרך הייחודית לך.

לאורך כל הדרך, תעדי כל צעד שאת עושה, החזיקי מחברת חיפוש עבודה וכתבי בה מי את. לפעמים אנחנו צריכות להזכיר לעצמנו מי אנחנו, אילו כוחות אנחנו מביאות לעבודה, אילו יכולות. תעדי את הדרך – עם מי דיברת, באיזו חברה התראיינת, איזה מכר העביר את קורות החיים שלך הלאה. נהלי את החיפוש כמו פרוייקט מסודר. העשייה תביא איתה את האנרגיות שאת זקוקה להן עכשיו. דבר יזין דבר.

קחי אוויר וצאי לדרך וקבלי מאתנו טבלה להדפסה, שתעזור לך לנהל את התיעוד.

בהצלחה!

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצינו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינכם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנא צרו איתנו קשר.

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.