לפני שאת מתפטרת, האם שאלת את עצמך - נטע - המרכז לפיתוח קריירה

רק אמצע השבוע, ואת כבר מייחלת להגיע לסופו. השעות במשרד נמתחות בזמן שאת עושה את כל המאמצים לסיים את כל המשימות. הבוס/ית בלתי ניתנ/ת לריצוי?

אלו בדיוק הרגעים בהם כל אישה חושבת להחליף עבודה, לפתוח עסק עצמאי או אפילו לצאת לפנסיה מוקדמת…

 

לפעמים כדי לשבור את מעגל התסכול במקום העבודה צריך לרקוד על שתי חתונות, להמשיך לעבוד כשכירה עבור היציבות (ולספוג את מה  שלא נעים), ומנגד להתמלא באנרגיות ממקורות אחרים ולהביא לידי ביטוי יכולות וכישורים בעסק עצמאי.

 

רגע לפני שאת עושה צעד משמעותי, חשבי על הנקודות הבאות:

 

מה מתסכל אותך בעבודה הנוכחית? מהו מקור הקושי?

האם הבעיה היא האנשים, התרבות הארגונית או העבודה עצמה?  אם את מרגישה שהיצירתיות שלך לא באה לידי ביטוי במקום העבודה, אולי תוכלי לפעול באופן עצמאי בתחום זה ועל ידי כך גם לייצר מקור הכנסה נוסף.

 

השורה התחתונה – מה את מחפשת בעבודה – מקור פרנסה בלבד או עשייה משמעותית?

איך גורמים לזה לקרות? חשבי על כל הצעדים הדרושים לשם כך: לימודים, ירידה במשכורת או ירידה בסולם הדרגות לצורך עלייה – שוב. ברגע שתדעי בדיוק מה את רוצה, תוכלי לשאול: “עד כמה אני רוצה את זה?” אם אינך יודעת מה את רוצה בדיוק, היעזרי בשירותי יעוץ תעסוקתי.

 

האם יש לך תוכנית מציאותית להשגת העבודה הבאה?

בחני מה הן החוזקות שלך ועד כמה את יכולה למנף אותן לטובתך, אל תתמקדי בתפקידים שמילאת אלא ביכולות ובכישורים שרכשת.

 

האם יש לך רשת תמיכה?

אם החלטת לעזוב את מקום העבודה, החלטה זו תשפיע על אנשים אחרים בחייך, לכן חשוב לנהל שיחה כנה עם בן הזוג והילדים שאולי יידרשו לעזור או לפחות להשתתף במאמץ. בנוסף, גם אם את מתכננת סדר יום עמוס לתקופת אבטלה, כדאי להכין מערכת תמיכה של חברים או אנשים קרובים שיכולים לעזור לך להישאר ממוקדת בזמן שאת מחפשת עבודה חדשה.

 

לסיום, בכל החלטה שתקבלי, צוות היועצות של עמותת נטע ישמח לתת לך גיבוי, לשמוע, להכווין ולסייע לך לנווט את חיי העבודה שלך כך שיתאימו בדיוק לעולמך.

אנו בנטע, מאמינות שכל אישה זקוקה ליציבות כלכלית ולהגשמה אישית ולכן פותחות פעם נוספת את הקורס “גם שכירה וגם עצמאית”, המסייע לנשים להקים עסק עצמאי מכניס במקביל לעבודתן כשכירות.

לפרטים נוספים אנא פני אלינו – 03-9400444

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצינו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינכם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנא צרו איתנו קשר.

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.