ראיון עבודה - מבחן חד צדדי או זירה עסקית? - נטע - המרכז לפיתוח קריירה

ראיון עבודה – מבחן חד צדדי או זירה עסקית?

משא ומתן, שיח הדדי, בחינת היתכנות משותפת… אם נשאל עשר נשים מה המכנה המשותף בין המילים הללו, אף אחת כנראה לא תענה “ראיון עבודה” – ובכל זאת, ראיון עבודה הוא בדיוק זה: שיח הדדי ובחינה משותפת.

הורגלנו לחשוב שראיון עבודה הוא מבחן חד צדדי שבו אנו, המועמדות, הצד החלש והפגיע. הורגלנו לחשוב שבראיון עבודה נלקחת מאתנו השליטה וזכות הבחירה נמצאת אך ורק בצידו השני של השולחן, בידי המראיינים. אולי זה היה כך בעבר, אך הרבה השתנה בעולם העבודה בשנים האחרונות ומוקד הכח עבר מידי המגייסות לידיים משותפות – מעסיקות ומועמדות כאחד.

בואו נסתכל על כל נושא הראיונות במבט רחב יותר – מועמדת מתייצבת לראיון עבודה ומולה נמצאת המגייסת. שתיהן זרות זו לזו, שתיהן מחפשות את ההתאמה המושלמת – זו עבור הארגון וזו עבור עצמה. שתיהן מבקשות מענה לצורך מסוים – המגייסת מחפשת עובדת איכותית שתתאים לארגון  והמועמדת עבודה איכותית שתפרנס אותה ותספק לה עניין. הן נפגשות ומתחילות יחד מסע של התלבטויות ובחינות – המגייסת בוחנת את כישוריה של המועמדת והמועמדת בוחנת את התנאים והסביבה המוצעים לה. בחינה הדדית. בכל שלב של התהליך יכולה כל אחת מהן להחליט שאין התאמה – וזה לגיטימי, הרי זהו תהליך משותף.

כך אנו רוצות שתראי את הזירה של ראיונות עבודה. כך תיגשי לכל ראיון, עם הידיעה שהשליטה, לפחות בחלקה בידיים שלך. את יודעת מהן יכולותייך, מהם כישורייך וכיצד תוכלי לתרום לתפקיד; את יודעת מה את מביאה אל השולחן ואת יודעת מה את מחפשת. אם תתייחסי לראיון העבודה כאל כל פגישת משא ומתן אחרת, הסיכויים שלך לחשוף את היתרונות שלך באופן נינוח יותר עולים. למעשה, כשמוקד השליטה מאוזן, הסיכויים של כל אחד מן הצדדים למקסם את נוכחותו ובכך להשיג את מטרותיו משתפרים עשרות מונים.

אז איך תתכונני לראיון עבודה? כפי שתתכונני לפגישה עסקית –

  • הכירי את הארגון שאליו את מתראיינת. למדי מיהם אנשי המפתח, מה הארגון מייצר, מהם ערכיו העסקיים, קראי על הצלחותיו העסקיות. למדי אותו היטב.
  • הכירי היטב את המותג שאת מייצגת בראיון – את עצמך. מי את? מהן החוזקות המשמעותיות שלך? מהן נקודות התורפה שלך? מהם הכישורים הבולטים שלך? במה תתרום ההעסקה שלך לארגון, מה את מביאה אל הזירה? מהו הערך המוסף שלך?
  • הכנסי זקופה, בטוחה בעצמך וזכרי שהשליטה מאוזנת – את והמראיינת בוחנות זו את זו.
  • דעי מאין באת ולאן את הולכת – העבר המקצועי שלך הוא התעודה המעידה על הישגייך ויכולותייך. הארגון אליו את מתראיינת יכול להיות מקום העבודה הבא שלך, מצאי את החיבור בין שני העולמות הללו.
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצינו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינכם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנא צרו איתנו קשר.

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.