ראיונות עבודה מתחכמים - נטע - המרכז לפיתוח קריירה

ראיונות עבודה מתחכמים

לאחרונה נדמה שמנהלים ומנהלות מתחרים ביניהם במידת היצירתיות שהם מפגינים בראיונות עבודה. סדרה של ראיונות במדיות השונות מתייחסת לנושא השאלות המופנות למועמדים בראיונות עבודה. שיטוט בין קבוצות חיפוש עבודה ברשת ובין מאמרים באתרים כלכליים הניב את השאלות הבאות:

“מהו כח העל שלך?”

“אם היו מביאים מישהו להחליף אותך בתפקיד, מה הדבר הראשון שהוא היה משנה?”

“איזו ילדה היית בגן?”

“אם היית יכול לבחור קריירה אחרת, במה היית בוחר?”

“מה את לא אוהבת במקצוע שלך?”

“אם הייתי שואלת את המנהלת שלך מהי החולשה הגדולה ביותר שלך, מה היא היתה עונה?”

“ספרי לי על עצמך בחמישה משפטים בדיוק.”

זה כמובן מדגם קטן מתוך שורה ארוכה של שאלות מתחכמות. ניתן בהחלט להבין את הצורך של המראיינים לגוון, לחדש, לשאול שאלות שהסבירות שהמועמד יגיע עם תשובות מוכנות מראש עבורן הוא קטן.

יחד עם זאת ולמרות ההבנה, אי אפשר שלא לתהות אם הניסיון להיות חדשני ולהציג שאלות מקוריות, לא פוגם באיכות הריאיון וביכולות הניבוי האמיתיות שלו לגבי יכולותיו והתאמתו של המועמד לתפקיד. התשובה, כמו במקרים רבים, מורכבת וצריכה לעלות בפורומים של מראיינים. אנחנו כותבות אליכן, המועמדות ומשום שכך, ננסה לעשות סדר לקראת הריאיון הבא.

סגנון הריאיון המתחכם מציב את המועמדים בעמדה לא נוחה – קשה להתכונן לראיון שבו השאלות לא צפויות וחלקן הגדול מעמיד את המועמד במצב מביך ולא ברור. הבשורה הטובה היא שעל פי השקפתנו, הכנה טובה לראיון לא תלויה בידיעה של השאלות שיישאלו במהלכו. הכנה טובה לראיון תלויה בדבר אחד בלבד – הבנה והיכרות מעמיקה עם המהות שלך כמועמדת.

אלו הדברים שאת צריכה לדעת לקראת כל ריאיון:

  • מי את – מהם הערכים המשמעותיים ביותר בעיניך, באיזה אופן את מחוברת למקצוע שלך, מי את בחיים האישיים שלך.
  • מאין את באה – מה הרקע המקצועי שלך. מה הניסיון המקצועי שצברת. מהו הערך המוסף המקצועי שאת מביאה לתפקיד הבא. מהי הייחודיות שלך.
  • לאן את הולכת – מה השאיפות המקצועיות שלך. מה השאיפות האישיות שלך. האם יש לך מחשבות על קידום. האם את מתכננת התפתחות מקצועית ניהולית או התפתחות מקצועית אחרת.

אל תחששי מראיונות יוצאי דופן ושאלות מתחכמות. אם את יודעת מי את, מאין את באה ולאן את הולכת – את תצליחי גם להעביר את זה לאדם היושב מולך. את התשובות שאת עונה לעצמך על השאלות הללו, תהדקי עם דוגמאות, תתבלי בניסיון שלך והביאי את עצמך אל הריאיון. היי שלמה עם עצמך ותנצחי!

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצינו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינכם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנא צרו איתנו קשר.

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.