החודשיים של הצרצרים - נטע - המרכז לפיתוח קריירה

החודשיים של הצרצרים

יולי אוגוסט, או כמו שקוראים להם בארגונים – “החודשיים של הצרצרים”, נתפסים כזמן מבוזבז, חסר ערך ומיותר, בעיקר למחפשי עבודה, אבל לא רק. כל מי שמנסה לקדם פרויקט בארגון מסוים, כבר יודעת ששום דבר לא קורה עד “אחרי החגים” ומי שמחפשת עבודה מקבלת אין סוף הערות על כך שביולי אוגוסט לא קורה כלום.

נכון, הרבה עובדים, מגייסים ומנהלים יוצאים לחופש במהלך החודשיים האלה, אבל אף אחד כמעט לא יוצא לחופש של חודשיים. בשאר הזמן, בין חופשה לחופשה, אנשים עובדים, ארגונים מתפקדים והעולם ממשיך להתנהל.

אז מה אפשר לעשות בחודשי הקיץ, החודשים שבהם נראה שעולם העבודה בהדממה, אך למעשה ממשיך לתפקד? ובכן, עכשיו זה הזמן להשלמות, עדכונים, בניה ותחזוקה. אם את מחפשת עבודה, יולי-אוגוסט הם החודשיים שלהם חיכית.

ישנן מספר פעולות שאת, מחפשת העבודה, צריכה לעשות בתחילת כל חיפוש, אבל הדבר החשוב מכל, הוא להבין מי את, מאין את באה ולאן את הולכת. לא במובן הרוחני אלא בהיבט הענייני ביותר: מי את? מהם הכישורים והמיומנויות שצברת לאורך שנות הקריירה? מהן החוזקות שלך ומה החולשות? האם ישנם חסמים העומדים בדרכך? מהם הערכים המשמעותיים שבהם את מחזיקה? מה הרקע המקצועי שלך? היכן צברת את הניסיון המקצועי? מהו הרקע הלימודי שלך? מהם תחומי העניין שלך גם בלי קשר לעבודה?

אל תסתפקי בחשיבה על הנושאים הללו, כתבי אותם. את מוזמנת להשתמש במפת החשיבה המצורפת ולהציץ בה מדי פעם במהלך החיפוש. חיפוש עבודה הוא תהליך לא פשוט והכלי הזה יחזק אותך במהלכו.

את הצעד הבא בחיפוש העבודה תוכלי למצוא במפת החשיבה השנייה שצירפנו – רשימה כוללת של הפעולות למציאת עבודה:

  • כתיבת קורות חיים / שיפוץ קורות חיים קיימים
  • פתיחה ותחזוקה של פרופיל בלינקדאין
  • הכנה מדוקדקת לראיונות עבודה
  • כתיבת פיץ’ – נאום מעלית קצר ומדויק המתאר מי את ומה את מחפשת
  • בניית מערך נטוורקינג חזק – יצירת קשרים עם אנשי מפתח בתחום העיסוק שלך, הרחבת רשת הקשרים שלך ותחזוקת הרשת הקיימת

ביולי-אוגוסט לא קורים הרבה דברים, אבל שימו לב שמשרות ממשיכות לזרום, ארגונים ממשיכים לגייס ולמרות שהתהליכים איטיים יותר, הם מתקיימים. אם תקפידי לשלוח קורות חיים דווקא בחודשים הללו תגדילי את סיכוייך לבלוט ולהגיע לערימת קורות החיים שבסופו של דבר ייקראו. זה הזמן הטוב ביותר להנכיח את עצמך ולמצב את עצמך כמועמדת רלוונטית.

חיפוש עבודה הוא עבודה לכל דבר, במיוחד בחודשי הקיץ. נצלי את ההאטה לבניית ‘תיק מועמדת’ איכותי ומשמעותי.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצינו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינכם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנא צרו איתנו קשר.

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.