נטע > בוגרת חזרה למעגל העבודה > בוגרת חזרה למעגל העבודה
English Spanish Arabic

בוגרת חזרה למעגל העבודה

איך הצלחתי לעשות הסבה מקצועית ולחזור למעגל העבודה בעזרת הסדנה בנטע:
ניסיתי הרבה זמן לעשות הסבה מקצועית.

בראש כבר לגמרי לא הייתי בעבודה הנוכחית שלי ובטח שלא בתחום. סלדתי ממנו, הרגשתי אפילו אשמה שאני עובדת שם בניגוד לערכים שלי ולאני מאמין שלי (לא להיבהל, עבדתי בעבודה כשרה וחוקית לחלוטין).
החלטתי שאני עוזבת.

בעבודה הנוכחית מימנו לי “קואצ’ינג” כדי לראות אם אני באמת רוצה לעזוב. הקואצ’רית היתה מקסימה וקצת עזרה לי להבין את מה שכבר ידעתי – שם אני לא רוצה להישאר! אבל לאן אני רוצה ללכת ואיך לעשות זאת נכון, לזה לא הצלחתי להגיע עם עצמי…
ואז… ילדתי.

חשבתי שבטח אחרי חופשת לידה ארוכה בבית יבואו לי רעיונות (את הכיוון ידעתי בגדול) ויהיו לי כוחות ואנרגיות מחודשים. אבל… אחרי חצי שנה בבית עם תאומים (!) פתאום כבר לא יכולתי לדבר יותר על קקי ופיפי, מוצצים וחיתולים!
ביום אחד נשברתי וזהו. חזרתי לעבודה הישנה והקבועה (והלא טובה…)
אחרי כמה חודשים התפטרתי. סופית.
התחלתי לחפש עבודה אחרת.
היה מיתון. לא היו לי מספיק כלים לחיפוש נכון וטוב. לא הייתי מספיק בטוחה בעצמי: מי אני, מה אני רוצה באמת ואיך להגיע לשם. לכן קיבלתי מעט מאוד הצעות. הן היו ממש מגוחכות, אפילו קצת מעליבות. הרגשתי פתאום כמו נערה אחרי צבא שיוצאת לחפש עבודה בפעם הראשונה, לא כמו אישה בת כמעט 40 עם תואר שני וקילומטרז’ של 12 שנים, ביניהם בניהול.

ואז קראתי על הפרוייקט של נטע : “חזרה למעגל העבודה”.
זה היה נשמע טוב מכדי להיות נכון.

12 מפגשים עם פסיכולוגית תעסוקתית ויועצת השמה, ליווי אישי, אפשרות לסדנאות נוספות לבחירתי, והכל במחיר ממש ממש טוב.
בתור אחת שמורגלת בסדנאות קבוצתיות ומאמינה גדולה בהן מיד נרשמתי (ואפילו הצלחתי “לגרור” חברה).
התהליך שעברתי בסדנה היה מאוד נכון ומוצלח עבורי.

ראשית, זכיתי להכרות מחודשת עם עצמי: בעזרת תרגילים יצירתיים ודינמיקה קבוצתית הבנתי לעומק מהן הנטיות שלי, מהן החוזקות והחולשות שלי, מהם הצרכים שלי, הרצונות, השאיפות והחלומות שלי. בהמשך עשיתי עבודה מעשית על התחום בו רציתי למצוא עבודה: מיפוי של המקצועות הרלוונטיים עבורי. מהלך זה עזר לי למקד ולחדד את החיפוש שלי. לבסוף למדתי (לראשונה בחיי הלא קצרים והדי מלומדים!) איך באמת לכתוב קורות חיים ואיך להתכונן לראיונות עבודה ומרכזי הערכה.
במקביל לסדנה הייתי בכמה ראיונות עבודה ומרכזי הערכה והפעם הרגשתי שהגעתי מוכנה. הגעתי אחרת מבעבר.
והקבוצה? – הקבוצה עזרה והידהדה, הזדהתה ושיקפה לאורך כל הדרך. הצוות המקצועי של הפרויקט השכיל לייצר קבוצה הטרוגנית ואיכותית וכיאה לקבוצת נשים שכזו – נוצרה שפה תומכת ומחזקת שאיפשרה למידה ונגיעה במקומות הכי אמיתיים ורגישים.
בפגישה האחרונה של הסדנה הגעתי ובפי הבשורה – התקבלתי לעבודה!

אחרי תהליך די ארוך ומייגע שכלל מרכז הערכה, ראיון, שיחה עם ממליצים ומתיחת זמן – הודיעו לי שהתקבלתי.
התקבלתי לעבודה שרציתי!