10 שאלות עם ד”ר טלי פלדמן סיון - נטע - המרכז לפיתוח קריירה

10 שאלות עם ד”ר טלי פלדמן סיון

היא תמיד רצתה להיות דוקטור, וחלמה ללמד באוניברסיטה, אבל אחרי שנה במעבדה הבינה שצריך לעדכן את החלום. היום היא יזמת בתחום הפודטק, והמסר שלה אליכן הוא: לפרגן לפרגן, לפרגן!

שם: ד”ר טלי פלדמן סיון

גיל: 53

מצב משפחתי: נשואה +

מה את עושה בחיים?
יזמת שותפה וסמנכ”לית אסטרטגיה בחברת הסטארט אפ מילה פודטק, חברת דירקטוריון בסטארט אפ “אקסוזום”, ובקרן עמק חפר, coach בתכניות החדשנות באיחוד האירופי, מנטורית בתכנית המנהיגות לנשים יזמיות של האיחוד האירופי, פעילה בארץ ובעולם בעידוד יזמות נשית.

מה רצית לעשות כשהיית ילדה?
אני לא לגמרי זוכרת חלום ילדות במדויק, אבל תמיד היה לי ברור שאני רוצה להיות לפחות דוקטור. אני חושבת שרציתי להיות חוקרת, פרופסורית באוניברסיטה. את הדוקטורט שלי עשיתי באסטרטגיה עסקית ויזמות בטכניון.

צייני דמות שהשפיעה עלייך, ולמה?
דני פלוטקין שהיה היו”ר של החברה הראשונה שהקמתי וניהלתי (אנזימוטק) – ועבד איתי צמוד ממש כמו coach ומנטור. הוא לימד אותי הרבה ממה שאני יודעת היום. דני הוא נסיך, משפחתו הייתה הבעלים של חברת ויטה, הוא שימש כסמנכ”ל פיתוח עסקי בכימיקלים לישראל ויועץ לבנק המזרחי בנושאי השקעות.

2-3  אבני דרך משמעותיות בחייך המקצועיים?

  1. לאחר התואר השני בביולוגיה הבנתי שאני לא אשרוד יותר במעבדה, ויתרתי על החלום של דוקטורט בביולוגיה ועשיתי MBA בטכניון, זה היה מהלך משנה חיים.
  2. העבודה האמיתית הראשונה שעשיתי בגיל 28 הייתה להקים ולמנכ”ל סטארט אפ בחממה הטכנולוגית של האחים עופר, ניות בנצרת עילית. זה סידר לי את כל הרזומה להמשך החיים. לחברה קראו אנזימוטק. זה היה סטארט אפ ביוטכנולוגי (היום קוראים לזה פודטק), מאד מאתגר, ומההתחלה מאד מוצלח. זה פתח לי פתח לעולמות היזמות. השילוב בין הידע שלי בביוטכנולוגיה למנהל עסקים התגלה כשילוב מנצח. עשינו שם דברים מדהימים. בהמשך אנזימוטק הצליחה מאוד, הונפקה ב- 2013 בנסד”ק, נמכרה ב- 2017 ועד היום המוצר שפיתחנו ב- 1998 נמכר במאות מיליוני דולרים. היום החברה היא חלק מ- IFF דופונט.
  3. תכנית “המאיצות” היא תכנית האצה לסטארטאפים בהובלה נשית שהקמתי והובלתי, בשיתוף עם סופרסונס. הרצנו שני מחזורים מאד מוצלחים של התכנית- עם נשים יזמות שמובילות סטארטאפים מכל הארץ, בתחומים שונים- תוכנה, מכשור רפואי, אדריכלות, סביבה פודטק ועוד. מאז אני כל כולי בענייני יזמות נשית.

מה הטעות הכי גדולה שעשית במהלך דרכך המקצועית?
אני מרגישה שעזבתי את אנזימוטק הסטארט אפ הראשון שהקמתי מוקדם מדי. באנזימוטק- כאמור הייתי מאד צעירה, והיו לי ילדים קטנים. בשלב מסויים אחרי שני גיוסים משמעותיים בעלי המניות באו אלי ושאלו מה דעתי שנביא לחברה מנכ”ל גבר, בן 45 עם ניסיון בתעשיה שיחליף אותי ואני אהיה הסגנית שלו. באותם ימים זה נראה לי רעיון לא רע בכלל, הייתי מאוד עסוקה, החברה עברה למבנה גדול שעסקתי גם בתכנון ובבניה שלו, שכרנו הרבה עובדים חדשים. וכך היה, נכנסנו לתהליך של גיוס מנכ”ל. בחרנו במנכ”ל שלימים הביא את החברה להצלחה גדולה. לי זה פחות הסתדר. יצאתי לחופשת לידה שממנה כבר לא חזרתי. אחרי שעזבתי הוא דאג למחוק כל זכר להיותי בחברה ולשכתב את ההיסטוריה שלה; זה פגע בי מאד. הרגשתי תחושת החמצה.

אם היית פוגשת היום את עצמך בגיל 16, איזו עצה היית נותנת לעצמך?
לכי באותה דרך ממש.

מה מרגיע אותך אחרי יום ארוך?
הליכה בחוף הים מבית ינאי לחוף נעורים, השקיעות של בית ינאי.

מה המצפן שלך שמורה לך את הדרך והכיוון?
המשפחה שלי, הילדים שלי.

עם מה את נרדמת בלילה?
מתרסקת בדרך כלל, נרדמת מול הטלוויזיה עם כל מה שרץ.

מסר לאומה: 
פרגון, פרגון, פירגון. תפרגנו!!!
זכרי שהצלחה של אישה אחרת היא לא על חשבונך. מאחר ובאופן משולל כל הגיון- נשים עדיין לא מהוות 50% מתפקידי הניהול הבכירים ומעמדות המפתח, חובה על כל אישה מצליחה לעשות כל שביכלתה לקדם נשים אחרות, לסייע להן ותמיד לפרגן.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצינו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינכם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנא צרו איתנו קשר.

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.