המקום הנכון בעבודה - נטע - המרכז לפיתוח קריירה

המקום הנכון בעבודה 

למצוא את המקום הנכון ביותר זו אחת ממשימות החיים שלנו. אנחנו מחפשות את המקום הנכון ביותר בהיבט הזוגי, המשפחתי, החברתי ובעיקר בהיבט התעסוקתי.

אם נרצה ואם לא- העבודה תופסת מקום משמעותי בחיינו. אנו נמצאות במרחב התעסוקתי בין שמונה לעשר שעות ביום בממוצע, ועבור רבות מאתנו זהו העוגן שסביבו נע ציר חיינו.  

לפני שנדבר על הדרכים למציאת המקום הנכון בעבודה, אנו חייבות להבין מהו המקום הזה. לכל אחת ואחת זהו מקום אחר בתכלית. בעבר חשבנו שכל מה שצריך זה מקום עבודה שנתפס כ”איכותי” או מבוקש על ידי רבים, אבל היום, בעולם העבודה החדש, אנו מבינות שהמקום הנכון איננו רק המעטפת אלא מכלול של מרכיבים, שחשיבותם נמדדת באופן סובייקטיבי והם משתנים בתקופות שונות בחיים.  

אז איך נדע מהו המקום הנכון? ד”ר קן רובינסון, בספרו “המקום הנכון” (הוצאת כתר) מגדיר את המקום הזה כמקום המפגש של הכישורים והתשוקה. זוהי אכן הגדרה טובה למקום הנכון, אך שני המרכיבים הללו אינם מספיקים. נדרשים תנאים נוספים להפיכת תפקיד מסוים לנכון ביותר עבורנו.  

אם נדמיין את ה-“מקום הנכון” במבט גרפי, נוכל לראות אותו כנקודה שאליה מתנקזים מספר מרכיבים שמשתנים בהתאם לאישיות: כישורים ותשוקה כמובן, ולידם יהיו גם תנאים כלכליים, ערכים אישיים והתאמה למבנה האישיות (עבודת צוות, ניהול ומנהיגות, עבודה עצמאית, סוליסטיות, עבודה משרדית, עבודת שטח וכו’) 

לכאורה, יש פה רשימה סדורה של מרכיבים שניתן לסמן עליה “וי”, אבל בפועל מאוד קשה לפרוט אותה לפרטים. לעיתים קשה לנו לזהות את כלל הכישורים שלנו וגם התשוקה, שלכאורה נראית מובנת מאליה, איננה תמיד כזו. הדרך למציאת המקום הנכון עוברת דרך תרגילים ושיחות לבירור הכישורים, המיומנויות והתשוקות שלנו.  

לא נצליח במסגרת המצומצמת הזו לכסות תהליך שלם, אבל כן נוכל לצייד אותך בתרגיל שיסייע לזהות מיומנויות וכישורים לצד הנאה.  

התרגיל שלפניך הוא טיפה בים החיפוש הפנימי, אבל הוא התחלה, התחלה שתזכיר לך מי את, במה את טובה והכי חשוב- מה את אוהבת לעשות.  

בהצלחה!   

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצינו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינכם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנא צרו איתנו קשר.

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.